Kalp zayıflığı, çoğunlukla hastalıklardan kaynaklıdır ve kalp zayıflığı için aşağıdaki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Ihlamur: 2 gram ıhlamuru, 1 bardak kaynar suyun içine koyun. 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 bardak tüketiniz. Ihlamur toz halinde de içebilirsiniz. Günde 3 veya 5 kez 1 – 4 gram miktarında tüketilir.
İnci Çiçeği: 10 gram inci çiçeğinin çiçeklerini, 1 bardak kaynar suyun içine attıktan sonra, 10 – 15 dakika kadar bekleyin. 2 – 3 saatte bir, 1 çorba kaşığı tüketilir.
Dış Otu Tohumu: 10 – 20 gram dış otu tohumunu, kaynar bir bardak suyun içine attıktan sonra 10 dakika ılımasını bekleyin. Günde 3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.
Biberiye: 10 – 20 gram biberiyeyi, 1 bardak kaynar suyun içine attıktan sonra demlenmesi için 10 dakika beklenilir. Günde 2 veya 3 bardak içilir.
Soğan: Öncelikle 3 adet soğanı doğrayın ve 500 gram suyun içine atın. Bir gece beklettikten sonra, günde 3 kez bir fincan tüketilir. Öğünlerden yarım saat veya bir saat önce içilmesi tavsiye edilir.
Bir başka soğan tarifi ise, Soğan suyuna ( yarım çay bardağı) 1 kaşık zeytinyağı ekleyin ve içine 1 adet limon sıktıktan sonra, günde 1 kez içilir. Sabah kahvaltısından 1 saat önce içilmesi daha etkilidir.
Mersin Yaprağı: 4 – 6 gram mersin yaprağını(ufalanmış),bir bardak kaynar suyun içine koyun ve 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 kez tüketin. Dilerseniz bal ile tatlandırabilirsiniz.

161300-3-4-a1589
Elma: Elma tüketimi de kalbi güçlendirmektedir. Günde 3 adet elmanın kabuğu ile birlikte yenmesi gerekir.
Karabaş Otu: 5 – 10 gram karabaş otunu, kaynamış bir bardak suyun içine koyduktan sonra, demlenmesi için bir süre bekleyin( 10 dakika kadar). Günde 3 veya 4 bardak içmeniz gereklidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top