Kan yoğunlaşması, hücre sayısında ki artıştan dolayı, kanın yoğunlaşmasıdır. Bu gibi durumlarda kan koyu bir hal alır ve çoğunlukla orta yaşlı insanlarda görülür. Doğuştan gelen kalp hastalıkları, dolaşımda ki bozukluklar bu hastalığın nedeni olarak görülmektedir. Kan yoğunlaşması için, tavsiye edilen bitkisel çözümleri sizlerle paylaşıyoruz.
Ökse Otu: Bir miktar ökse otu ince bir şekilde kıyıldıktan sonra, bir çay kaşığı kadarı alınır. Daha sonra bir su bardağı ölçüsündeki suya konulur ve 12 saat beklenir. Süre geçtikten sonra süzülür ve günde iki kez bir su bardağı ile tüketilir. Sabahları kahvaltıdan 30 dakika ve gece yatmadan 60 dakika önce tüketilmesi tavsiye edilir.
Atkuyruğu: Bir çay kaşığı atkuyruğu bitkisini(ince kıyılmış), bir çay fincanı kaynar suya konulur. 10 dakika demlenmesi için beklendikten sonra, süzülür. Bu karışım, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içilir.

k
Ihlamur: Ihlamur ince bir şekilde kıyılır ve bir çay kaşığı kadarı alınıp, bir çay fincanı miktarındaki kaynar suya koyulur. 5 ile 10 dakika arası demlenmesi için beklendikten sonra, süzme işlemi gerçekleşir. Günde üç kez aç karnına içilir.
Kuru Alıç Çiçeği: Bir çay kaşığı kuru alıç çiçeği(ince kıyılmış), bir çay fincanı kaynar suya konulduktan sonra, demlenmesi için kısa bir süre bekletilir. Daha sonra süzülür ve günde iki defa tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top