Kanamalar sık görülen bir sağlık problemidir ve her insanın başına mutlaka gelmiştir. Kanama durumlarında aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulamanız, kanamanız için olumlu etki yapacaktır.
Kuşburnu: 10 gram kuşburnu meyvesini, bir bardak kaynar suyun içine koyun. 10 – 15 dakika bekleyin ve günde 3 bardak tüketiniz. Kuşburnu meyvesini toz haline getirerek de kullanabilirsiniz. 2 – 10 gram miktarında ki kuşburnu tozunu, günde 3 kez içilmelidir.
Mersin Yaprağı: 4 – 6 gram mersin yaprağını(ufalanmış), bir bardak kaynar suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 3 bardak öğünlerden önce tüketiniz.
Mersin Meyvesi: 4 – 6 gram mersin meyvesi, bir bardak kaynar suyun içine atılır ve 10 dakika bekletilir. Günde 3 bardak tüketilmesi gereklidir.
Keçi Boynuzu: 10 gram keçi boynuzunu parçalayın ve bir bardak kaynar suyun içine atın. 10 – 15 dakika kaynatın ve günde 3 – 5 bardak için.
Sinir Otu Yaprağı: 10 – 20 gram sinir otu yaprağını, bir bardak kaynar suyun içine koyduktan sonra, 10 dakika bekleyin ve günde 3 bardak tüketin.
At Kuyruğu: 2 – 10 gram at kuyruğu bitkisini, bir bardak kaynar suyun içine atın. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

ic-kanama-e1424170521799
Sumak Yaprağı: 10 – 20 gram sumak yaprağını, 1 bardak kaynar suyun içine atın. 10 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz.
Bakla Tohumu: Bakla tohumunu ortadan bölün ve kanayan bölgenize sürünüz.
Meşe Mazısı: Meşe mazısını toz haline getirdikten sonra, 0.5 – 1 gram miktarında günde bir kaç kez tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top