Kanda Neden İltihaplanma Olur

 İltihaplanma vücudun kendi kendini koruma ve iyileştirme çabasıdır. İltihap, enfeksiyon yüzünden meydana gelebilir ancak kendisi bir enfeksiyon değildir. Enfeksiyon bakteri, virüs ya da mantarlar nedeniyle oluşurken, iltihaplanma vücudun bu enfeksiyona cevabıdır.

Vücuda zararı dokunacak herhangi bir şey meydana geldiğinde, zararı dokunan etkenleri ve hasarlı hücreleri ortadan kaldırmak için vücut, iltihaplanma ile biyolojik bir tepki verir.

Kanda iltihap oranının yüksek olması ise vücutta bir sorun olduğuna ve bağışıklık sisteminin harekete geçtiğine işarettir.

Kandaki iltihap oranı CRP testi ile ölçülür. CRP ‘C-reaktif protein’ adlı, vücudun kendini savunması için karaciğer tarafından üretilen bir proteindir. CRP seviyesi yüksek çıktığında, kanda iltihap oranı yüksek demektir. 

Kandaki CRP değerleri yüksekse Dut kürü kullanarak iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz. dutun kan temizleyici özelliği vardır.

Kandaki İltihaba Karşı Dut Kürü

Yarım litre kaynamakta olan içme suyunun içine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın ve altı dakika kısık ateşte kaynatın. Daha sonra ılımaya bırakın , ılıdıktan sonra süzün ve yarısı sabah ,diğer yarısını akşam aç karnına için. Haşlanmış dutların tüketilmesi şart değildir. Suyunu içmek yeterlidir. Bu kür toplam 25 gün uygulanır . Dut suyunun her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.

Share this post

PinIt

1 Reply to “Kandaki İltihaba Karşı Dut Kürü”

  1. ZELİHA dedi ki:

    dut kürünü kullanarak crp sini düşüren memnun olan kullanan hiç bir yorum görmedim ? bu konu hakkında bilgi varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top