Kanın sulanması, tansiyon problemi için büyük önem taşır ve kanın sulanması için aşağıda yer verdiğimiz bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Limon: Limonu (1 adet) sıkın ve üzerine su doldurup içiniz. Her gün 1 limon arttırın ve 10 gün bu şekilde devam edin. 10 gün sonrada, bir gün eksiltilmeli ve 20. Gün geldiğinde bitirilmelidir.
Bir diğer limon tarifi ise, limon kabuklarını kurutarak toz haline gelmesini sağlayın ve şeker ile balı karıştırarak tatlandırın. Günde iki kez sabah ve akşamları 1 tatlı kaşığı yiyin.
Barut Ağacı Kabuğu, Hercai Menekşe, Kantaron, Biberiye: Aynı kase içinde biberiyeyi, barut ağacı kabuğunu, kantaronu ve hercai menekşeyi karıştırın ve 1 bardak suyun içine 1 kaşık ( tatlı kaşığı) karışımdan koyun. Elde edilen sıvıyı günde 3 kez tüketilmelidir.
Maydanoz Tohumu: 10 gram maydanozu 1 bardak suyun içine koyun ve kaynatılır. Daha sonra 10 dakika bekleyin ve günde 3 kez tüketin.
Ardıç Tohumu: Ardıç tohumu tüketilmesi kanı sulandırmada oldukça etkilidir. İlk gün 4 tane, ikinci gün 5 tane şeklinde her gün 1 tane arttırılmalıdır. 15 gün bu şekilde devam edildikten sonra, her gün 1 tane eksiltilmelidir. Daha sonra bu bitkisel tedavi sona erdirilmelidir.

ihlamurun-cilde-faydalari
Ihlamur: 2 gram ıhlamuru, kaynamış 1 bardak suyun içine koyduktan sonra 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Günde 4 veya 5 bardak tüketilmesi gereklidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top