İnsanoğlu için en tehlikeli hastalıklarından biri olan kanserin birçok çeşidi bulunmaktadır. Kanser için erken teşhis büyük önem arz etmektedir ve aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayarak kansere yakalanma riskinizi azaltabileceğiniz gibi, kanseri de yavaşlatabilirsiniz.
Isırgan Tohumu: Günde 8 – 10 gram ısırgan tohumunu hünnap şerbeti ile içilirse, kanserden kaynaklı sertliklere iyi gelir. Bu konuda önemli bir uyarıda bulunalım. Isırgan tohumunu günde 10 gramdan fazla almamalısınız.
Kanser ile mücadele de ısırgan oldukça önemli bir bitkidir. Isırgan tohumunun bir diğer tarifi ise, 5 gram ısırgan tohumunu toz haline getirin ve bal ilave edin. Daha sonra tüketebilirisniz. Isırgan yaprağını toz şeklinde, balla karıştırarak da tüketebilirsiniz.
Maydanoz Tohumu: 4 – 10 gram maydanoz tohumunu, 1 bardak kaynar suyun içine atıp, 15 dakika bekleyin ve günde 3 bardak tüketin. Kuru maydanozu da bu tarif ile uygulayabilirsiniz.
Yoğurt Otu: 1 kaşık ( tatlı kaşığı) yoğurt otunu, kaynar bir bardak suyun içine koyun. Günde 3 bardak için.
At Kuyruğu: 2 – 10 gram at kuyruğu bitkisini, 1 bardak kaynar suyun içine attıktan sonra 10 dakika bekletin. Günde 3 bardak tüketiniz.

s-577847552d940de76fea0adba381a5eed09312ba
Ildon: 4 gram ıldon yaprağını 1 bardak kaynamış suyun içine attıktan sonra 10 dakika bekleyin ve tüketin.
Patates: Patates sıkılarak elde edilen su tüketilir. Kanserden koruyucu bir reçetedir.
Soya Fasulyesi: Soya fasulyesini ılık suyun içinde 1 gece bekletilmelidir ve süzülüp, kavrulmalıdır. Daha sonra tüketebilirsiniz. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top