Karaciğer Hastalıkları İçin Şifalı Bitkiler

Diyaframın sağında ve altında bulunan karaciğer, kırmızı renge sahip bir organdır. Karaciğerin görevleri; vücut ısısını ayarlar, zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar, safra salgılar, kan miktarını ayarlar. Karaciğer hastalıkları ise, karaciğer strozu, karaciğer iltihaplanması, karaciğer yetersizliği ve safra kesesi iltihabıdır. Karaciğer hastalığına sahipseniz, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Aslandişi, Su: 60 gram aslandişini, 4 bardak suyun içine koyun ve 10 dakika bekledikten sonra, süzün. Günde iki kez(sabah ve akşam), birer fincan içilmesi tavsiye edilir. Bu tedavi biçimini 3 hafta süresince uygulamalısınız.
Turpsuyu, Pancarsuyu: 1 kaşık( çorba kaşığı) turp suyunu ve 1 kahve fincanı pancar suyunu karıştırdıktan sonra, aç karnına tüketin.
Şeker, Hindistancevizi, Su: Yarım kahve kaşığı Hindistan cevizini(ezilmiş olmalı), bir bardak (çay bardağı) sıcak suyun içine koyun. 10 dakika bekledikten sonra, süzün. Elde edilen suya, bir kaşık( kahve kaşığı) toz şeker karıştırın ve için. Bu işlem günde iki kez yemeklerden önce ( öğle – akşam) tüketilmelidir.

h_53c496ba6b66c
Su, Nane: Naneyi( yarım kahve kaşığı), bir çay bardağı suyun içine koyun. Daha sonra 10 dakika bekletin ve süzüp, için. Öğle ve akşam öğünlerinden 15 dakika önce tüketilmelidir.
Su, Şahtere: Şahtere çiçeğinin yapraklarını( 1 tutam), 4 su bardağı suyun içine koyun. 10 dakika kaynatın ve süzün. Öğle ve akşam öğünlerinden hemen önce bir çay bardağı tüketilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top