Karaciğerde ki iltihap hastalıklarının tümüne hepatit denir. Hepatitin de birçok nedeni bulunmaktadır. Bunların başında da, sarılık, karaciğer yetmezliği, virüsler ve alkol gelmektedir. Karaciğer iltihabının belirtileri ise, iştah kaybı, ateş, ishal, gözde yaşarma, kaşıntı, eklem ağrılarıdır. Karaciğer iltihabı hastalığı ile başa çıkmak için, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Abdesbozan Otu, Yabani hindiba, Pelin Otu, Kantaron, Adaçayı: Abdesbozan otunun kökünü, kantaronu, pelin otunu, ısırgan otunu, adaçayını bir kaba eşit şekilde koyun ve karıştırın. Kaynar bir bardak suyun içine, karışımdan bir kaşık koyun. 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 kez tüketilmesi gereklidir.
Deve Dikeni: 10 gram deve dikeni bitkisini, 1 bardak kaynar suyun içine atın. 10 – 15 dakika bekledikten sonra tüketilir. Günde 3 kez yemeklerden önce içilir.
Deve dikenini toz haline getirdikten sonra, 10 – 12 gram bal ile karıştırarak yiyin.

karaciger-iltihabi-hepatit-1436859902
Aslandişi Kökü: Aslandişi ( 10 gram ve ince kıyılmış) kökünü, kaynar bir bardak suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 2 bardak tüketin.
Lahana: Lahananın yapraklarını sıkarak suyunu çıkarın ve suyunu günde 3 bardak için.
Kenevir: Keneviri( 1 kaşık ve ezilmiş olmalı), 1 bardak kaynar suyun içine atın. 10 dakika ılımasını bekleyin ve günde sadece bir yudum için.
Marul: Marulu sıkarak suyunu çıkarın. Elde edilen suyu günde bir bardak tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top