Karaciğerde ki hücrelerin büyümesi sonucu olan şişliğe karaciğer şişmesi denir. Karaciğer şişmesi, kan testlerinde ortaya çıkar. Karaciğer şişmesinin belirtileri ise, idrar renginin koyulaşması, cilt renginin sarıya dönmesi, gözlerin beyaz renkte ki kısmının sararmasıdır. Karaciğer şişmesi için, aşağıda ki bitkisel çözümleri uygulayabilirsiniz.
Su, Enginar: 1 adet enginarı, 4 bardak suyun içine doğrayın ve 10 dakika kaynattıktan sonra, süzün. Günde 3 kez bir kahve fincanı ile tüketilmesi tavsiye edilir.
Şahtere, Su: 1 kaşık( kahve kaşığı) şahtereyi 1 bardak suyun içine koyun ve 5 – 10 dakika bekleyip,için.
Aslandişi, Su: 60 gram aslandişi kökünü 4 bardak suyun içine attıktan sonra 10 – 15 dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve günde iki kez kahve fincanı ile ( sabah ve akşam) tüketilmelidir. Bu bitkisel tedavi yöntemi 3 hafta boyunca devam edilmelidir.
Karlsbad Tuzu, Su: 1 kaşık ( kahve kaşığı) karlsbad tuzunu, 1 bardak suyun içine atın ve eritin. Her sabah aç karnına yudum yudum tüketin.

karaciger-hastaliklarinin-belirtileri-6872
Maydanoz, Su: Maydanozu ( 3 tutam), 4 bardak suyun içine atıp, 5 dakika kaynattıktan sonra süzün ve günde iki kez bir çay bardağı içilir(sabah ve akşam).
Son olarak, yağsız beyaz peynir, haşlanmış patates, incir, soğan, kiraz, elma, greyfurt, kızarmış ekmek, taze fasulye, üzüm, portakal, mandalina, havuç, bezelye, yağsız sebze çorbaları, marul, dut ve ayva da karaciğer şişmesine iyi gelen besinlerdir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top