Karaciğer Yetmezliği İçin Şifalı Bitkiler

Karaciğerin işlevsel olarak tam çalışamaması sonucunda, görevlerini yerine getirememesine karaciğer yetmezliği denir. Karaciğer yetmezliği için, aşağıda ki bitkisel reçetelerin uygulanması tavsiye edilmektedir.
Zerdeçal: 4 – 10 gram zerdeçal bitkisini, bir bardak suyun içine atın ve 10 – 15 dakika kaynatın. Günde 3 bardak tüketilmesi gerekir. Zerdeçalı toz halinde de kullanabilirsiniz. 0.25 – 0.50 gram miktarında, günde birkaç defa alabilirsiniz.
Biberiye: 10 gram biberiyeyi, 1 bardak kaynar suyun içine koyun. 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 bardak tüketin. Biberiyeyi toz haline getirip, günde 3 kez içilmelidir(1 – 4 gram miktarında).
Kalkan Otu: Kalkan otu tohumlarını toz haline getirdikten sonra, günde 4 gram içmeniz gerekidir.
Su Sarımsağı: 10 gram su sarımsağını, kaynar bir bardak suyun içine atın. 10 dakika ılımasını bekleyin ve günde 3 bardak tüketin.
Su Yoncası: 4 – 7 gram su yoncası yaprağını, kaynamış bardak suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 3 bardak tüketin. Öğünlerden önce tüketilmelidir. Su yoncasının yapraklarını toz haline getirip, günde 3 kez kullanmalısınız(0.2 – 1 gram).

karaciger-yetmezligi-300x230
Patates: Patatesin suyuna limon suyu sıkın ve günde iki kez için(öğle ve akşam yemeklerinden önce).
Fasulye Kapçığı: 1 kaşık(çay kaşığı) fasulye kapçığını(toz halinde) bir bardak kaynar suyun içine atınız ve 10 dakika bekleyin. Günde iki bardak içmeniz tavsiye edilir.
Taze fasulyeyi sıkarak suyunu çıkarın ve bu elde edilen suyu günde iki kez tüketin(öğle ve akşam). Bir bardak su ile tüketilmesi gereklidir ve bu bitkisel reçete 10 gün boyunca uygulanmalıdır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top