Karaciğer, vücudumuzda ki kanı temizlediği gibi, toksinlerin dışarı atılmasında da büyük rol oynar. Bu yüzden karaciğerin güçlü ve temiz olması önemlidir. Karaciğerinizi güçlendirmek için, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Melek Otu Kökü: 10 – 20 gram ince kıyılmış melek otu kökünü kaynamış bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika bekledikten sonra günde 2 veya 3 bardak tüketilmelidir. Melek otu kökünü toz haline getirerek de kullanabilirsiniz. 0.5 – 1 gram miktarında günde 3 kez tüketilir.
Sinir Otu: 10 – 20 gram sinir yaprağını bir bardak miktarında kaynamış suyun içine konulur. 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
Servi Kozalağı: 4 – 6 gram servi kozalağını bir bardak suya atın ve 20 dakika kaynattıktan sonra, öğün aralarında bir fincan için.
Turp Suyu: Turp önce sıkılır ve suyu çıkarılır. Bal şerbeti ile karıştırılarak günde iki çay bardağı içilir.
Besbase Kökü: 5 gram miktarında ki besbase kökünü, bir bardak suya atın ve 10 dakika kaynatın. 5 dakika ılımasını bekledikten sonra, bal ile tatlandırın ve günde bir bardak için. Besbase kökünü toz haline getirerek de kullanabilirsiniz. Günde 10 gram içilmelidir.

cilek-620x496
Çilek: Aç karnına çilek, günde 200 – 400 gram miktarında yenilmelidir. 15 gün bu şekilde devam edilmelidir. Eğer mideniz de bir problem var ise, yemeklerden sonra da tüketebilirsiniz veya suyunu çıkarıp içebilirsiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top