İnsanoğlunun en çok başına gelen sağlık problemlerinden olan karın ağrısının onlarca, hatta yüzlerce sebebi olabilir. Bağırsakta ki ve midede ki gazlar en çok karın ağrısına sebep olan etkenlerdir. Karın ağrısı için, aşağıda yer verdiğimiz bitkisel yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.
Defne Tohumu: Defne tohumunu ezerek toz haline getirin ve 1 çay kaşığı tüketin. Toz şeker ile dilerseniz tatlandırabilirsiniz.
Eğir Kökü: Eğir kökünü çiğnemek karın ağrısına oldukça iyi gelmektedir. Eğir kökünü toz haline getirip günde 1 – 3 gram olarak da tüketebilirsiniz.
Mercan Köşk: 10 gram mercan köşkü bitkisini, bir bardak kaynar suyun içine atın. 10 dakika bekledikten sonra, günde 2 veya 3 bardak tüketiniz. Mercan köşkünü toz haline getirip, günde 3 kez tüketebilirsiniz(1 – 3 gram).
Anason: 2 – 4 gram anasonu, bir bardak kaynar suyun içine koyun. 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 kez tüketin.
Tarçın: Tarçını(1 çay kaşığı), 1 bardak sıcak suyun içine koyun. 10 dakika ılımasını bekleyin. Günde 3 kez bu karışımı içmeniz tavsiye edilir. Tarçının kabuğunu çay gibi kaynatarak da tüketebilirsiniz.
Havlucan Tozu: 1 kaşık(çay kaşığı) havlucanı, bir bardak kaynar suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve günde 2 bardak tüketin.

397145
Zencefil Tozu: Kaynamış bir bardak suyun içine, 1 kaşık(çay kaşığı) zencefil atılır. 10 dakika beklenir ve tüketilir. Günde 3 bardak içilmelidir.
Kimyon: 4 – 10 gram kimyonu, 1 bardak kaynar suyun içine atın. 10 dakika ılımasını bekleyin ve günde 3 bardak için.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top