Kas Kramplarının Nedenleri Nelerdir?

Kas Krampları olan bölgede ağrı oluşur ve bazen hareket yapmamız kısıtlanır. Çoğu zaman bir müddet sonra bu durum kendiliğinden çözülür ama eğer uzun süreli bir kramp yaşanıyorsa bazı ev ilaçları ile giderilebilir.

Çoğunlukla sırt, bacaklar omuz, boyun ve kollarda meydana gelir. Kramplara sebep olan faktörler vardır örneğin uygunsuz duruş, uzun süre oturmak veya ayakta durmak, belirli hastalıklar, yorucu fiziksel aktiviteler, vücudun susuz kalması ve bazı ilaçların yan etkileri gibi.
Kas krampları için deneyebileceğiniz bazı yöntemlerden bahsedeceğim.


kas_ağrısıHarici Uygulama Önerileri

Okaliptüs yağı

Okaliptüs yağı kas spazmlarını gidermek için yaygın olarak kullanılan bitkisel yağlardan biridir . okaliptüs yağını taşıyıcı bir yağla karıştırıp ağrılı bölgeye uygulamanız yeterlidir.masaj yaparak iyice yağı yedirmeniz gerekiyor.

 

 

Sarımsak

Dört diş sarımsağı ezerek bir çay bardağı zeytin yağına karıştırın ve yağı ılıtıp masaj yaparak ağrılı bölgeye sürün.

Toz zencefil

50 gram zencefil tozunu bir kova suyun içine ekleyin. içine havlu batırıp sıkın .ve ağrılı bölgeye yerleştirin. 5 dakika kadar bekletip işlemi bir kaç defa tekrarlayın.


Dahili Uygulama Önerileri

Papatya çayı kas spazmları için yaygın olarak kullanılan bitki çaylarından biridir .. nane ve zencefil çayını da içebilirsiniz. bu bitki çayları kasları gevşetme özelliğine sahiptir.


Kereviz ve biberiye çayını hem içebilir hemde ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz.Kasları gevşetecek ve  böylece kas krampları geçecektir


Kas spazmları için kullanabileceğiniz diğer bitkiler civanperçemi, yabani yam, altın başak, kramp kabuğu özü, kedi otu kökü, , çarkıfelek ve at kestanesidir.


Susuzluk belki krampların arkasındaki en etkili faktördür. Kaslarda su kaybının neden olduğu sodyum azalması, uzuv ve karın kramplarına sebep olur. Bol bol su içerek bu açığı kapatabilir, ve sodyum desteği alabilirsiniz.


 Ara sıra görülen kas spazmları yaygındır ve ev ilaçları ile giderilebilir olsa da bu durum kalıcı veya uzun süreli ise, tıbbi yardım almak gerekir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top