Kasın görünümün de bozukluk, çok fazla derecede kanama, kızarma, şişme, kuvvet kaybı ve kasta renk değişikliği kas yırtılmasının belirtilerindendir. Kas yırtılması durumunda zarar gören kas kesinlikle hareket edilmemeli ve en acil şekilde en yakın hastaneye gidilmelidir. Kanama varsa eğer, buz tedavisi ilk aşamada uygulanmalıdır. Kas yırtılması sonunda aşağıda ki bitkisel tedavileri de uygulayabilirsiniz.
Sargı Bezi, Alkol, Süt, Beyaz Sabun: Temiz bir sünger bulun ve bu süngeri sıcak sütün içine batırdıktan sonra yırtık kasın üzerine koyun. Bu şekilde 15 – 20 dakika bekleyin. Daha sonrada, 3 çorba kaşığı beyaz sabunu (rendelenmiş ve hiç kullanılmamış olması gerekli), 1 su bardağı miktarında ki alkole koyun. Çalkalayın ve sonra sargı bezinin üstüne süzüp, yırtık kasınıza sarın.
Sargı Bezi, Kepek, Su, Sirke: Kepeğin ( 1 su bardağı miktarında) üstüne azar azar sirke ve su dökün. Daha sonra hamur haline getirin ve orta ateşte ısıtın. Soğumasını beklemeden sargı bezinin üzerine koyun ve yırtık kasın üstüne sarın.

1012417_620x410
Sadece kepek ve sirke ile de hamur haline getirip de evde bitkisel tedavinizi kendiniz yapabilirsiniz. Bu çok eski zamanlardan bugüne kullanılan bir tedavi çeşididir. Oldukça işe yarayan bu bitkisel tedavileri, sadece alternatif olarak kullanabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan burada yer alan bitkisel reçeteleri uygulamamanız tavsiye edilmektedir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top