Kaşıntının birçok nedeni vardır ve bunlardan bazıları: yün giyeceklerin sebep olduğu kaşıntılar, kimyasal maddelerin neden olduğu kaşıntılar, Karaciğer, böbrek ve şeker hastalığı ile gelen kaşıntılar, mantarların ve böcek, karınca, bit, uyuz, pirelerin neden olduğu kaşıntılardır. Kaşıntılardan kurtulmak için, aşağıda ki bitkisel tavsiyelerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.
Su, Pırasa: 2 adet pırasayı 10 bardak suyun içine doğradıktan sonra, 20 – 25 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve kaşınan yerlerinize sürün.
Su, Acıhıyar: acıhıyarı (1 adet) ezin ve üzerine 1 bardak(çay bardağı) su ekleyin. Daha sonra kaşınan yerlerinize sürün.
Sığırkuyruğu, Su: Sığırkuyruğunu (30 gram) 4 bardak suyun içine koyun ve 1 – 2 dakika kaynatıp, süzün. İkişer çorba kaşığı miktarında, günde 3 kez tüketilmesi tavsiye edilir.
Börülce, Su: Börülceyi ( 1 avuç yeterli)6 bardak suyun içine koyun. 10 – 15 dakika kaynatıp, süzün. Günde kez, bir kahve fincanı için.
Kişniş, Su: 1 kaşık( çorba kaşığı) kişnişi 4 bardak suyun içine ilave ettikten sonra, kaynatın ve süzün. Elde edilen karışımı kaşınan yerlerinize sürünüz.
Su, İplik Nişadır: İplik nişadırını ( yarım kahve kaşığı ve dövülmüş), 1 su bardağı suyun içine ilave edin. 5 dakika bekletin ve süzün. Daha sonra tüketebilirsiniz.
Erik, Sirke: Erikleri sirkeye batırın ve kaşınan yerlerinize sürün. Günde 3 kez yapılmalıdır.

kasintiya-ne-iyi-gelir-kasinti-icin-bitkisel-tedavi-300x200

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top