Kemik iltihabı, kemikte meydana gelen bakteriler veya mantarlar sonucunda oluşan bir enfeksiyondur. Kemik iltihabının belirtileri ise, irin ve şişlik oluşumudur. Ayrıca şiddetli ağrılara da neden olabilir. Kemik iltihabı için, aşağıda yer alan bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Sinir Otu Ruhu: Sinir otu ruhu, akşam 7 damla, sabah 10 damla olmak üzere 1 kesme şekerinin üzerine damlatılır ve yenir.
Sinir Otu, Eğir Kökü: 10 – 15 gram sinirotu bitkisi ve 20 gram eğir kökünü, 1 bardak kaynar suyun içine atın ve 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 bardak tüketin(yudum yudum).
Karabaş, Pekmez: Karabaş otunu( iki tutam), dört bardak suyun içine atın ve 15 dakika kadar kaynattıktan sonra, süzün. Elde edilen suya, bir bardak( çay bardağı) pekmez katın ve iyice karıştırın. Bir çay bardağı miktarında, günde 3 kez tüketilmelidir.
Kuru Üzüm, Kitre, Zeytinyağı: Bir kap bulun ve içine kuru üzüm(bir avuç), iki çorba kaşığı kitre atın. Daha sonra karıştırın ve ezin. Ezme işleminden sonra, bir bardak(çay bardağı) zeytinyağı ekleyin ve bir kez daha karıştırın. Bu karışımı temiz bir bez ile yara üzerine kapatın. İltihaptan kurtulasıya kadar, bu bitkisel reçeteyi uygulamalısınız.

kemik-iltihabi
Kuru Sarımsak, Hardal Tohumu, Anason,Kuyruk Yağı, Toz Karabiber: 100 gram kuru sarımsağı(dövülmüş olmalı), az miktarda toz karabiberi, anasonu, bir su bardağı eritilmiş kuyruk yağını, iki kaşık(çorba kaşığı) dövülmüş hardal tohumunu bir litre suyun içine koyun. Kısık ateşte kaynattıktan sonra, elde edilen karışımı günde iki kez ağrıyan yerlerinize sürün(sabah ve akşam).

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top