Bir verem türü olan kemik veremi, çoğunlukla kalça ve diz kapağı oynaklarında görülür. Kısmen omurlarda da görülmektedir. Bu hastalık kendisini, kemiklerde delikler ve yaralar ile gösterir. Kemik veremi için, tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri ise, aşağıdadır.
Zeytinyağı, Kitre, Kuru Üzüm: Bir kabın içine, 4 çay kaşığı kitre ve 1 avuç kuru üzüm koyun. Daha sonra ezin ve iyice karıştırın. Bu esnada, bir çay bardağı zeytinyağı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Gaz bezine elde edilen bu karışımı koyup, kemiğin üzerine koyun.
Pekmez, Karabaş Otu, Su: Karabaş otunu(2 tutam), 4 bardak suyun içine atın ve 15 dakika kaynattıktan sonra, süzün. 2 çay bardağı pekmez ilave edin ve karıştırın. Günde 3 kez, bir çay bardağı tüketilir.
Zeytinyağı, Su, Kişniş, Bal Mumu: 2 çorba kaşığı kişniş, 1 çorba kaşığı zift(eritilmiş olmalı), bir çorba kaşığı balmumu(eritilmiş), 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kişniş geniş bir kabın içine konur. Merhem kıvamına gelene kadar karıştırılır ve gaz bezine sarılıp, hastalıklı bölgeye sürülür.

kemik-veremi-bulasicimidir-2230
Kuyrukyağı, Anason, Sarımsak, Hardal, Karabiber, Su: Karabiber(2 çorba kaşığı), 2 çorba kaşığı anason(dövülmüş), dövülmüş kuru sarımsak(100 gram), dövülmüş hardal tohumu(2 çorba kaşığı), eritilmiş kuyruk yağı(1 su bardağı) konur. Bu karışımdan 2 çorba kaşığı alınır ve ağrılı bölgelere sürülür, sonrada ovulur.
Karabaş otu, Su: Karabaş otunu( 1 çay kaşığı) bir fincan kaynar suyun içine atın ve 15 dakika kadar bekleyin. Günde iki kez bir çay fincanı tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top