Tıp dünyasında ki ismi Hirsutizm olan kıllanmanın sebepleri;tümörler, böbreküstü bezinde ki bozukluklar ve yumurtalıkların çalışmasındaki bozukluklardır. Kıllanma sorunu için kullanabileceğiniz bitkisel tavsiyeler aşağıdaki gibidir.
Isırgan Otu: Bir çay kaşığı miktarındaki ısırgan otu(ince şekilde kıyılmalı), bir su bardağı ölçüsündeki kaynar suya atılır. 5 ila 10 dakika arası demlenmesi için beklendikten sonra, süzme işlemi gerçekleşir. Günde 3 defa bu bitkisel karışım tüketilir.
Kırlangıç Otu: Kırlangıç otunu(bol miktarda) iyice bir yıkayın ve nemli bir halde miksere sokun. Mikserden geçirdikten sonra sıkın ve çıkan sıvıyı kıllı bölgenize sürün. 2 saat bu şekilde beklettikten sonra, bir sabun ile kıllı bölgenizi iyice yıkayın.
Atkuyruğu: İki avuç atkuyruğu bitkisini 3 litre suya koyduktan sonra, 12 saat bekleyin ve 15 – 20 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra elde edilen bu suyu banyo suyunuza ekleyin. Böbreklerin üstüne kadar çıkmasını sağlamanız bu aşamada önemlidir.

kil-hormonu
Papatya Çiçeği: Taze papatya çiçeklerini temin ettikten sonra, ince bir şekilde kıyın ve bu papatyaları şişeye doldurun. Ağzına kadar doldurduktan sonra, şişe saf zeytinyağı ile şişe tamamen doldurulur. Şişenin ağzı kapatıldıktan sonra, 15 – 20 gün bu şişe sıcak bir yerde bekletilir.
Oksijen: Kıllanma sorunlarında oksijen kullanımı oldukça etkilidir ve sıklıkla kullanılır. Kıllı bölgeye uygulanan oksijen su, bol miktarda olmalıdır ki etkisi gerçekleşsin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top