Kınanın Saça Faydaları

Kınanın Saça Faydaları

Kınanın Saça Faydaları

Kınanın Saça Faydaları

  • Kına kimyasal maddeler içermediği için , saçı yıpratmadan, doğal yollarla renk verir
  •  Kınanın saça en önemli özelliği saçı nemlendirmesi, yumuşatması ve saç uçlarının kırılmasını önler
  • Saç derisine uygulandığında  tahriş etmez  ve saç derisini etkileyen cilt hastalıklarına ve dolayısıyla kepeğe karşı koruma sağlıyor.
  •  Kına saçı nemlendirirken saç tellerini sararak koruyucu bir tabaka oluşturur ve saça hacim verir.
  • Donuk görünen saçları canlandırır. ince telli saçlara hacim verir ve yıpranmış saçları onarır
  • Saça doğal bir parlaklık veren ve hacim kazandıran kına düzenli olarak kullanıldığında saç derisini temizler ve saç köklerinin hava almasına yardımcı olur.
Kınanın Saça Faydaları
Kınanın Saça Faydaları

Saç Dökülmesine Kına Maskesi

                            ⇓

1 yemek kaşığı hardal yağını 1 çay kaşığı limon ve 1 çay kaşığı yoğurtla karıştırıp saç derinize masaj yaparak sürün. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

 

Saçı Nemlendiren Kına Maskesi

                              ⇓

1 gece önceden 1 demlik siyah çay hazırlayın ve kınayı içine atın. Sabah çay ve kına karışımını saçınıza sürmeden önce 1 adet yumurtayı iyice çırparak karışıma ekleyin ve o şekilde saçınızı ve saç derinize sürün. 1 saat beklettikten sonra saçınızı şampuanlayın.

 Kınayla Kepek Maskesi 

                             ⇓

1 avuç çemenotunu geceden suya koyun ve sabah iyice ezin. Daha sonra 2 çay kaşığı kınayla iyice karıştırarak yoğun bir merhem kıvamına getirin. Bu karışımı saç derisize sürüp 1 saat kadar beklettikten sonra şampuanla yıkayın.

uyarı

Öneri :

Kına saça uygulandığında zengin bir kızıl renk verir. Saçlarınız siyahsa bu kızıl renk sadece dikkatli bakıldığında belli olacaktır. Ancak diğer saç renkleri için aynı durum söz konusu değil çünkü saç teline tutunan kına beyazları kapatırken tüm saça kızıl bir renk verir. Eğer saçınızın renginden memnunsanız kına kullanmanızı önermem çünkü hem kınanın saçtan tamamen çıkması 4-6 hafta sürebilir hem de kınan üzerine boya yapmak mümkün değil. Bu yüzden saçınızda kına kullanmadan önce iyi düşünün

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top