Gaz ve sıvı ile dolu olan kistleler, tek olabileceği gibi birden fazla da olabilir. Büyüklükleri de değişiklik gösteren kistler için aşağıda yer alan şifalı bitkileri deneyebilirsiniz.
Sarımsak: Sarımsağı ezin ve tuz, bal, zeytinyağı ile macun yapıp kistli bölgeye sürün.
Labada: Labada yapraklarını sıkarak suyunu çıkarın. Elde edilen bu su ile de kistli bölgenize masaj yapın. Bir diğer tarif ise, labada yapraklarını haşlayarak da kistli bölgeyi yıkayabilirsiniz.
Zeytin Yaprağı – Gövde Kabuğu: 10 gram zeytin yaprağını ve 10 gram gövde kabuğunu, 1 bardak kaynar suya atın. 10 – 15 dakika beklettikten sonra kistli bölge yıkanır.
Çemen Tohumu: 10 gram çemen tohumunu, 1 bardak kaynar suyun içine attıktan sonra, 10 dakika kadar bekletilir. Elde edilen su ile kistin olduğu yeri yıkayın.
Vişne Zamkı: Vişne zamkını sirke ile erittikten sonra kistli bölgeye sürün.
Ceviz Yaprağı: 10 gram ceviz yaprağını, 1 bardak suya atın ve 8 – 10 dakika kaynatın. Elde edilen su ile kistli bölgeyi yıkayın. Cevizin dış kabuğunu kaynatarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

kist-nedir-e1434576356995
Maydanoz: Maydanozu ezerek lapa hale gelmesini sağladıktan sonra, zeytinyağı ile karıştırın. Bu lapayı kistli bölgeye sürünüz.
Soğan Suyu: Orta boyda ki soğanı 4 parçaya bölün ve kaynamış 2 bardak suyun içine koyun. 10 dakika bekletin ve günde iki kez(öğle ve akşam) yemeklerden önce bir bardak tüketilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top