Köri Kanser Hücresini Yok Ediyor

Cork Kanser Araştırma Merkezi bilimcileri, Köri yapımında kullanılan Zerdaçalın etken maddesi “kurkuminin laboratuvar ortamında yemek borusu kanseri hücrelerini öldürdüğünü saptadı.

Köri baharatı bir çok bitkinin bulunduğu kokteyl bir baharat aslında. içeriğindeki zerdeçal baharatı ,kurkumin maddesi içermektedir. fakat körinin içeriğindeki diğer baharatlar da oldukça faydalıdır. bu nedenle zerdeçalı tek başına tüketmek yerine köriyi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Körinin içeriği : körinin içindeki baharatlar, köri zerdeçal, zencefil, kimyon, karanfil, kişniş, kakule hintcevizi, acı kırmızı biber ve demirhindi

Araştırma ekibi; kurkuminin kanserli hücreleri 24 saat içerisinde öldürmeye başladığını gözlemlediklerini belirtiyorlar.

Uzmanlar Kurkumin maddesinin iyileştirici etkisi bilinmesiyle bu araştırma sonuçlarına göre kanser hastalıklarında yeni tedavilerin geliştirilmesi yönünde yardımcı olacağı belirtiliyor.

Zerdeçal diğer bir adıyla Hint Safranının içeriğindeki doğal kimyasal maddeler, yemek borusu kanseri tedavisinde kullanılabileceği söyleniyor.

Uzmanlara göre son otuz yılda yemek borusu kanserinde neredeyse yarı yarıya artış görülmesi ise, alkol tüketimi, obezite ve reflü hastalığındaki artışa bağlı olabileceği yönünde.

Köri  sigaranın akciğerler üzerindeki zararını hafifletme özelliği taşıyor. antioksidan özelliğiyle zararlı toksinlerin vucuttan atılmasına yardımcı oluyor. Akciğer ve gırtlak kanserine karşı iyi bir koruma sağlıyor.

Köri baharatını et, tavuk ve sebze yemeklerine katarak günlük olarak tüketmeye özen gösterin. çünkü köri sadece kansere karşı koruma sağlayıp aynı zamanda kanser hücrelerini öldürmekle kalmıyor. kabızlığa sindirim sistemi problemlerine , strese ve karaciğer hastalıklarına karşı da iyi geliyor.

Çay olarak da tüketilebilir. bir su bardağı kaynamış suya bir çay kaşığı köri baharatı ekleyip 5 dakika demleyip içebilirsiniz.

Bu makale sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız

Share this post

PinIt

1 Reply to “Köri Kanser Hücresini Yok Ediyor”

  1. şahmeran dedi ki:

    o zaman körili tavuğa devem;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top