Küçük Dil Şişmesi İçin Şifalı Bitkiler

Damak eteğinin arkasında bulunan küçük dilin şişmesi problemi için, aşağıda yer verdiğimiz bitkisel tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.
Sinirli Yaprak, Dut Şurubu, Böğürtlen Filizi, Su, Gül, Sumak: 4 adet böğürtlen filizi, 1 kaşık( tatlı kaşığı) sumak, gül( 3 tutam), sinir yaprağı(ufalanmış), 8 bardak suyun içine koyulur. 10 – 15 dakika kaynatın ve süzün. Elde edilen suyun içine, dut şurubu koyun. Daha sonra karıştırın ve elde edilen karışım ile gargara yapın. Bu bitkisel reçete her gün uygulanmalıdır.
Zeytinyağı, Kına: 3 kaşık(kahve kaşığı) kına, 1 fincan saf zeytinyağının içine konulur ve karıştırılır. Karıştırdıktan sonra, 1 kaşık(tatlı kaşığı) karışımdan alınır ve küçük dilin olduğu bölgeye sürünüz.
Kuru İncir, Dereotu, Nane, Bal: 3 adet kuru inciri, 1 adet dereotunu, 1 kaşık(tatlı kaşığı) naneyi, 4 bardak suyun içine atın ve kaynattıktan sonra süzün. Elde edilen suya, bir çay bardağı süzme bal koyulur. Son olarak karıştırın ve gargara yapın.
Zerdeçal, Buz: Su ile birlikte yarım çay kaşığı zerdeçalı karıştırıp, içine buz ekleyin. 5 dakika bekleyin ve bu bitkisel karışımı için.

indir-9
Fesleğen Yaprağı: Fesleğen yaprağı ile çay hazırlayıp, tüketin. Şişliği aldığı gibi, acıyı da azaltır. Fesleğen yaprağını, hazır bir çayın içine atarak da tüketebilirsiniz.
Bal: Küçük dil şişkinliğine iyi gelen besinlerden biri de, baldır. Günlük iki tatlı kaşığı bal yemeniz yeterli olacaktır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top