Kulak iltihabı her yaşta görülebilen bir sağlık problemidir ve daha çok çocuklarda görülür. Nezle ve grip, kulak iltihabını tetikler ve kulak iltihabı problemi olanlar aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayabilir.
Sedef Çiçeği, Kepek, Kekik, Kimyon, Çörek Otu, Biberiye, Papatya: Papatya, kekik, sedef çiçeği, kimyon, biberiye, çörek otu lapa haline getirdikten sonra, sıcak bir şekilde kulağın üstüne koyulur.
Papatya Yağı, Defne Tohumu Yağı, Udihindi: Papatya yağı, udihindi, defne tohumu yağı, merhem haline getirildikten sonra, merhemi kulağınıza sürün.
Mersin Yaprağı: Kulak iltihabına iyi gelen bitkilerden biri de, mersin yaprağıdır. Mersin yaprağının suyunu kulağınıza hafifçe damlatın.
Sarımsak Damlası: Geçmişten günümüze kulak hastalıkları için kullanılan sarımsak damlası, kulak iltihabı için etkili bir bitkidir. Zeytinyağını ve sarımsağı ateşte kızartın ve sarımsaktan bir dişi ateşten alın. Ilık hale gelmesini bekledikten sonra, 1 – 2 damla kulağınıza damlatın. Bu işlem günde iki kez yapılmalıdır. Bu işlemi yaparken, zeytinyağını ateşte fazla tutmamaya özen gösterin.
Fesleğen: Mikrop kırıcı özelliği ile bilinen fesleğen, kulak iltihabı probleminde oldukça etkilidir.Fesleğeni önce doğrayın ve suyunu çıkardıktan sonra, bu suyu kulak çevresine sürün.

1418216379020
Elma Sirkesi: Elma sirkesini kulağınıza direk damlatmamalısınız. Elma sirkesini, pamuğa dökün ve bu pamuğu kulağınıza tıkayın. Pamuk kulaktan 10 dakika sonra alınmalıdır.
Altınmühür Otu, Ekinezya: Ekinezyayı ve altınmühür otunu kaynatın ve günde 2 kez tüketin. Kulak iltihabının kurumasında oldukça etkili bir bitkisel karışımdır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top