Kulak Tıkanıklığı İçin Bitkisel Çözümler

Kulak tıkanmasının birçok nedeni bulunmaktadır ve bunların başında da, kulağın içinde ki su birikmesi, alerjiler, soğuk hava, tıkalı burun gelir. Kulak tıkanıklığının belirtileri ise, kulakta oluşan kaşıntılar, kulakta çınlama, işitmede sorun, kulak ağrısıdır. Kulak tıkanıklığı için, tavsiye edilen bitkisel çözümler ise, aşağıda yer almaktadır.
Susam Yağı, Mastaki, Biber: Biber, mastaki ve susam yağı birlikte pişirilir ve her elde edilen karışım kulağa damlatılır. Günde 2 veya 3 damla damlatılmalıdır.
Udihidi, Zeytinyağı: Zeytinyağı ve udihidi bitkisi birlikte pişirilir ve kulağa damlatılır.
Tuzlu Su: Kulak tıkanıklığı için, evde uygulanabilecek en iyi tedavilerden biri tuzlu su yöntemidir. Bir çay kaşığı tuz, bir bardak suyun içine atılır ve eriyesiye kadar karıştırılır. Elde edilen sıvı kulağa damlatılır ve 10 dakika beklenir. Bu yöntemin günde iki kez uygulanması gereklidir.
Nane: Nane yaprakları veya nane yağı temin edilir ve bir tencere suyun içine atılır. Kaynatılır ve tencereden çıkan buhara kulak yaklaştırılır. Bu yöntem günde 3 kez tekrarlanır.
Zeytinyağı: Zeytinyağı ılık hale getirilir ve kulağa damlatılır. 5 dakika bekledikten sonra, pamuk ile kulak temizlenir. Zeytinyağı yerine mineral yağlarda kullanılabilir.

5021_how-to-get-rid-of-ear-congestion-fast
Çay Ağacı Yağı: Kaynamış bir bardak suyun içine, az miktarda çay ağacı yağı damlatılır ve su buhar ile kulak yakınlaştırılır.
Elma Sirkesi, Alkol: Alkol ve elma sirkesi karıştırılır(eşit miktarda olmasına dikkat edilmeli) ve elde edilen karışım kulağa damlatılır. Bu tedavi yöntemi, kulaktaki enfeksiyonları temizleyecektir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top