Kuru Ciltler İçin Vucut Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Vucut Bakım Önerileri

Kuru Ciltler İçin Vucut Bakım Önerileri

Kuru Ciltlere Süt Banyosu

Malzemeler: Süt, Tuz, bal.

Hazırlanışı: Boş bir Plastik Su şişesinin içinde bir le süt, bir fincan tuz ve yarım fincan Balı çalkalayarak karıştırın. Ve bu köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulayın.

Etkisi:  Süt banyosu derinlemesine temizler ama epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz. Tuz ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

 Haftada bir kez uygulayınız.

Kuru Ciltler İçin Vucut  Bakım Önerileri
Kuru Ciltler İçin Vucut Bakım Önerileri

1) Duş Sırasında Çok Sıcak Su ile Yıkanmayın:

Dışarıda hava soğukken banyo esnasında sıcak su kullanma fikri kulağa hoş geliyor olabilir ancak çok sıcak su cildinizdeki nemi azaltarak kurutacaktır. Ilık bir duş almanızı tavsiye ederiz, hem bu şekilde sadece vücudunuza değil saçlarınıza da bir iyilik yapmış olursunuz, zira sıcak su kan dolaşımını azaltarak saç köklerinizin beslenmesine engel olabilir.

2) Doğal Sabunlar Kullanın:

Duş esansında güzel kokan ancak bir sürü kimyasal içeren sabunlar veya duş jelleri yerine mümkün olduğunca ‘doğal’ ürünler kullanmaya özen gösterin. Güzel kokan duş jelleri çok cazip görünüyor olabilir, ancak cildinizi kurutacak kimyasallarla dolu olduklarını unutmayın!

3) Duştan Hemen Sonra Nemi Hapsedin:

Duştan çıkar çıkmaz ilk işiniz bir nemlendirici krem sürmek olsun, böylelikle cildinize nemi hapsetmiş olacaksınız. Özellikle kuru ciltler için özel üretilmiş bir ürün seçmenizi öneririz, eğer nemlendirici kremlerin yeterli gelmediğini düşünüyorsanız bebe yağı da kullanabilirsiniz.

5) Bol bol su için ve Meyve Sebze Tüketin :

 Su içmek vücudumuzdaki nem oranını arttırır, aynı şekilde sebze ve meyve tüketimi de çok önemlidir. Sağlıklı beslenmek cildimize nem kaynağı olacak ve ışıl ışıl sağlıkla parlamasını sağlayacaktır.

6) Bulunduğunuz Ortamı Nemlendirin:

 Buhar makinası, özellikle kaloriferlerin yandığı soğuk kış aylarındaki kuru havalar için en iyi çözüm! Hem ortamı nemli tutacak hem de gece boyu kuruyan boğazınıza da iyi gelecektir.

4) Zeytinyağı

 Bu mucizevi yağ, hem saç hem de kuru cilt bakımı için de rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle cilt bakımında çok kuruyan bölgelere, örneğin ellerinize, dirseklerinize ve ayak topuklarınıza az miktarda zeytinyağı sürebilirsiniz. Önemli bir püf nokta; sürdükten sonra cildinize iyice yedirmeyi ihmal etmeyin!

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top