Derideki kızarmaya mayasıl denir ve kan damarlarında ki genişleme ile birlikte görülür. Soğuk havalar, alerjik rahatsızlıklar ve yanıklar mayasıla neden olur. Gençlerde sık görülen bir sağlık problemidir. Mayasıl için aşağıdaki bitkisel çözümleri denemenizi öneririz.

İspirto, Maydanoz: İnce kıyılmış maydanozu( bir demet yeterli), iki su bardağı miktarındaki ispirtonun içine koyun. Bu karışımı güneş gören bir yerde, 7 gün boyunca saklayın. 7 günün sonunda bir bardak su miktarındaki su ile bu karışımı karıştırın. Daha sonra mayasılla kısımı, bu karışım ile 15 – 20 dakika yıkayın.

Ebegümeci, Atkuyruğu: 100 gram ebegümeci bitkisini, iki litre suyun içine koyun. 12 – 13 saat bekletin ve kaynatın. Daha sonra süzün ve mayasıllı bölgeyi sabah ve akşam 25 dakika boyunca yıkayın. Atkuyruğu yıkaması ile değişimli olarak bu işlemi tekrarlayın(iyileşesiye kadar).

Zeytinyağı, Funda: 60 – 70 gram miktarındaki funda ve bir su bardağı miktarındaki zeytinyağı birlikte karıştırılır. Güneş gören bir yerde 7 gün bekletilir ve 7 gün geçtikten sonra hastalıklı bölgeye sürülür. Günde iki kez(sabah ve akşam).

erkeklerde-mayasil
Isırgan Otu: Isırgan otu( bir çay kaşığı), bir çay fincanı kaynamış suyun içine konulur ve 5 – 10 dakika ılıması ve demlenmesi için beklenilir. Daha sonra süzme işlemi gerçekleşir ve günde iki kez bu karışım tüketilir. Bu bitkisel reçete yöntemini iyileşinceye kadar uygulamanız tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top