Meme ve meme başlarında ki ağrılardır. Gebelik ve adet dönemlerinden önce daha çok görülür. Meme ağrısı için aşağıda yer alan bitkisel kürleri kullanabilirsiniz.
Papatya Çiçeği, Saf Zeytinyağı: Bir şişenin içine taze papatya(ince kıyılmış) konulur ve şişe tamamı ile saf zeytinyağı ile doldurulur. Ağzı kapatıldıktan sonra, 15 gün güneş gören yerde bu şişe kapatılır. Daha sonra şişe çalkalanır ve süzülür. Ağrılı bölgelere bu karışım ile masaj yapılır.
Lahana Yaprakları: İri bir lahana yaprağı kaynatılıp, ağrıyan bölgelere sıcak halde konulur. Lahanalar soğuduktan sonra yenisi ile birlikte değiştirilir. Lahana ile ilgili tavsiye edilen bir diğer bitkisel tavsiyesi ise, kaynatılmış lahananın kıyılması ve lapa halinde beze konulmasıdır. Bu bezi de ağrılı bölgelere koymaktır.
Pelin: Bir çay kaşığı ölçüsündeki pelin, bir çay fincanı kaynar suya konulduktan sonra 10 dakika beklenir. Daha sonra süzülür ve günde üç kez bir çay fincanı olarak tüketilir.
Limon, Gliserin, Saf Alkol: Bir adet orta boy limon sıkılır ve aynı miktarda saf alkol ile birlikte gliserin karıştırılır. Bu karışım ağrıyan bölgeye sürülür.

indir-11
Mısır Püskülü: Mısır püskülü, bir litre suya atılmalı ve 15 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra elde edilen sıvı ile ağrılı yerlere masaj yapılır.
Nane: Bir çay kaşığı naneyi, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun.5 – 10 dakika bekledikten sonra, süzülür ve günde üç kez bir su bardağı ile birlikte tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top