Mesanede ki kumlar ve taşlar, insanlar için ağrılı bir süreçtir. Mesanede ki kumların düşmesi için, aşağıda ki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Ravend: Ravendi toz haline getirerek, hap halinde 1 – 1.5 gram miktarında alınır ve bu bitkisel tedavi yöntemi 3 gün boyunca uygulanır.
Funda: 10 gram funda tohumunu, bir bardak kaynar suyun içine atın ve 15 dakika demlenmesi beklenir. Günde 3 bardak tüketilir.
Kereviz Tohumu: 10 gram kereviz tohumunu(dövülmüş), kaynar bir bardak suyun içine atın ve 15 dakika bekleyin. Günde 3 bardak tüketiniz.
Kereviz, Siyah Nohut: Kereviz ile birlikte siyah nohut kaynatılır, günde 3 kez bir bardak miktarında tüketilir. 40 gün boyunca bu karışım içilir.
Böğürtlen Yaprağı: 10 gram böğürtlen yaprağını, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 dakika bekledikten sonra, tüketin. Günde 3 kez tüketilmesi gereklidir.
Çörek Otu Tohumu: Çörekotunu ezerek toz haline getirin ve günde 3 kez, bal şerbeti ile birlikte tüketin(1 çay kaşığı).
At Kuyruğu: 2 – 10 gram at kuyruğu bitkisi, kaynar bir bardak suyun içine atılır ve 10 dakika bekledikten sonra, günde 3 kez tüketilir.
Pancar Suyu, At Kuyruğu:2 çay kaşığı at kuyruğu, bir bardak kaynar suya atılır ve 10 – 15 dakika bekletildikten sonra, elde edilen bu sıvıya pancar suyu(1 fincan) karıştırılır. Günde 3 – 5 fincan tüketilmelidir. Bu tedavi yöntemi 3 hafta boyunca uygulanır.

bobrek-kumu-nasil-dokulur
Bakla: 50 gram bakla, bir bardak suyun içine atıldıktan sonra, 15 dakika kaynatılır ve günde 3 bardak içilir.
Kayışkıran Kökü: 4 – 10 gram kayışkıran kökünü, kaynar bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika kaynatın. Günde 2 veya 3 bardak tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top