Mide ekşimesi, birkaç saat devam eden bir sağlık problemidir ve göğüs ağrısı ile birlikte gelir. Mide ekşimesi için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Elma Sirkesi: 2 kaşık(yemek kaşığı) elma sirkesini yarım fincan suyun içine attıktan sonra, yemeklerden sonra tüketilir.
Elma: Elma tüketimi sağlığımız için oldukça faydalı bir besindir ve mide ekşimesi içinde elma tavsiye edilmektedir. Günde birkaç elma tüketilmesi tavsiye edilir.
Fesleğen: 4 adet fesleğenin yaprağını tüketmeniz, mide ekşimesine iyi gelir.
Papatya Çayı: Papatya çayı, birçok rahatsızlığa iyi geldiği gibi, mide ekşimesi rahatsızlığına da iyi gelir.
Tarçın: 1 kaşık(çorba kaşığı) tarçın(ezilmiş), 1 su bardağı miktarındaki suyun içine atılır. Bu bitkisel reçeteyi günde 3 kez tüketin.
Rezene Tohumları: 2 kaşık(yemek kaşığı) rezene tohumunu, kaynamış bir bardak suyun içine koyun ve 10 dakika daha kaynattıktan sonra, 5 dakika ılımasını bekleyin. Süzdükten sonra, tüketebilirsiniz.
Hardal: 4(çay kaşığı) hardalı, yarım bardak sıcak suya ilave edin ve tüketin. Mide ekşimesine iyi geldiği gibi, bu yöntem mide reflüsene de iyi gelir.

mide-eksimesi
Kaygan Karaağaç: En eski bitkisel yöntemlerden olan kaygan karaağaç tüketimi, mide rahatsızlıkları için oldukça etkilidir. Kaynamış bir bardak suyun içine, kaygan karaağaç tozu ekledikten sonra, günde 2 veya 3 bardak bu karışımı tüketin.
Ananas: Ananas suyu içmek, mide ekşimesine iyi gelen bitkisel reçeteler arasında yer alır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top