Sindirim yada sinir sisteminde ki bozukluklar sonucunda oluşan mide gazı, geğirmeye neden olur. Mide gazı için, aşağıdaki bitkisel tedavileri tavsiye edilmektedir.
Anason: 2 – 4 gram anason, bir bardak kaynar suyun içine atılır ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 bardak tüketilmelidir. Anasonu toz halinde kullanmak isteyenler, 0.5 – 1 gram miktarında günde 1 kez tüketmelidirler.
Ceviz: Günde birkaç ceviz tüketimi, mide gazına iyi gelir.
Kimyon: 4 – 10 gram kimyon, kaynar bir bardak suyun içine konulur ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir. Kimyon toz halinde kullanılacaksa, 0.5 – 1 gram miktarında günde 3 kez tüketilir.
Tere: 5 gram tere, bir bardak kaynar suya konur ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 veya 4 bardak içilir.
Portakal Çiçeği: 10 gram portakal çiçeğini, 1 kilo kaynar suya attıktan sonra, 10 dakika beklenir. Yemeklerden önce, bir su bardağı tüketilir.
İncir, Çemen, Hardal, Anason: Anason, hardal, incir ve çemen bir arada kaynatıldıktan sonra, tüketilir. Günde bir kez, akşamları yemekten önce tüketilmesi tavsiye edilir.

mide-gazi
Papatya Yağı:Papatya yağını karnınızın üstüne sürün ve iyice ovun. Mide gazı için, oldukça etkili bir yöntemdir.
Zeytinyağı, Limon Suyu: 2 kaşık(çorba kaşığı) limon suyunu, 1 çorba kaşığı zeytinyağına koyun. Elde edilen bu karışımı, her sabah tüketin.
Limon Suyu, Karbonat: Yarım limonun suyunu çıkarın ve bir tutam karbonat ile birlikte, bir bardak suyun içine koyun. Daha sonra tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top