Midenin belli sebepler ile ( mide tahrişi, tahribat görmesi) kanamasına mide kanaması denir ve ciddi bir sağlık problemidir. Mide kanaması için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise, aşağıdaki gibidir.
Nane, Semiz otu: Taze nane ve semiz otu ayrı iki cezvede (bir su bardağı miktarında) kaynatılır ve su yarıya indikten sonra, süzülür. Her ikisi de karıştırılır ve günde 3 -5 kez yudumlanarak tüketilir.
Meşe Yaprağı: Meşe ağacını (1 avuç) bir litre suya koyun ve kaynatın. Daha sonra süzün ve günde 3 kez tüketin(1 su bardağı miktarında).
Limon Suyu, Havuç Suyu: Bir bardak suyun içine, eşit miktarda limon suyu ile havuç suyu (rendelenmiş) eklenir ve günde 3 – 5 kez tüketilir.
Karakafes Otu: İki tatlı kaşığı karakafes otu( bir silme), yarım litre suya ilave edildikten sonra, gün içinde birkaç kez yudumlanarak tüketilir.
Ökse Otu: Yarım tatlı kaşığı miktarında ki ökse otu, bir fincan suyun içine atılır ve 12 saat bekletilir. Daha sonra süzün ve içi kaynar su ile dolu olan başka bir kaba koyun. Ilık hale getiresiye kadar beklenildikten sonra, yudumlanarak tüketilir.

mide-kanamasi-nasil-tedavi-edilir
Civanperçemi: Civanperçemi(bir çay kaşığı), bir fincan kaynar suyun içine koyduktan sonra, 10 dakika demlenmesi beklenir. Günde iki kez tüketilir.
Atkuyruğu: Bir silme yemek kaşığı miktarında ki atkuyruğu bitkisi, yarım litre suya ilave edilir ve 10 -15 dakika kaynatılır. Kaynama işleminden sonra süzülür ve günde 3 kez tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top