En çok görülen kanser çeşitlerinden olan mide kanserinin en büyük dostu, kötü beslenme alışkanlığıdır. Ayrıca, stres, alkol ve sigara da mide kanserine neden olmaktadır. Mide kanserinde, erken teşhis çok önemlidir ve mide kanseri için, aşağıdaki bitkisel tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.
Sarı Kantaron: 500 gram sarı kantaronu, 8 kilo kaynar suyun içine atın ve 45 dakika kaynattıktan sonra süzün. Günde 3 kez, öğünlerden 1 saat önce içiniz.
Ekşi Yonca: Ekşi yoncayı sıkarak, elde edilen sudan 3 – 4 damla çayınıza veya suyunuza katın.
Tıbbi Nergiz: Tıbbi nergizi( 8gram) 1 bardak suya atın ve 15 dakika kaynatın. Günde 3 kez tüketilmesi tavsiye edilir.
At Kuyruğu: 2 – 10 gram at kuyruğu bitkisini, kaynar bir bardak suyun içine atın ve 15 dakika bekleyin. Günde 2 veya 3 bardak tüketin. Yemeklerden 2 saat sonra bu bitkisel karışımı için.
Ökse Otu: 2 – 4 gram ökse otunu, kaynar bir bardak suya atın ve 10 – 15 dakika bekleyin. Günde 3 kez tüketiniz. Bu karışım yemeklerden 3 saat önce içilir.
Kekik: 2 – 3 gram kekiği, kaynamış bir bardak suyun içine atın. 10 dakika bekledikten sonra, günde 2 bardak içmelisiniz. Kekiği toz halinde kullanmak istiyorsanız, 2 veya 3 gram tüketmelisiniz.

endoskopi
Kırlangıç Otu: 4 – 6 gram kırlangıç otunu, kaynar bir bardak suyun içine atın ve 10 dakika bekledikten sonra, 5 dakika demlenmesi eklenir. Günde 3 bardak yemeklerden önce tüketilir.
İldon Yaprağı: 4 gram ildon yaprağını, 1 kaynamış 1 su bardağı miktarındaki suya atın ve 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra, tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top