Midenin içinde ki içi boş organlarda oluşan kasılmalardır ve bu kasılmalar genellikle ağrılıdır. Mide kasının tahriş olması, mide kasının yeterli seviyede kanlanamaması, mide salgısındaki azlık, mide krampının nedenlerindendir. Mide krampları için tavsiye edilen bitkisel reçeteleri sizler ile paylaşıyoruz.
Anason: Bir miktar anasonu ince ince kıyın ve bir çay kaşığı bu karışımdan alın, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun. Öğle ve akşam olmak üzere günde iki kez, bir su bardağı ile için.
Aynısefa: Bir çay kaşığı aynısefa(ince kıyılmış), bir su bardağı ölçüsündeki kaynar suya konulur. 10 dakika bekledikten sonra, günde iki kez bir su bardağı ile tüketin.
Tarçın: Bu bitkisel karışım için, toz tarçın kullanılmalıdır ve bir çay kaşığı toz tarçını, bir çay fincanı kaynar suya koyun. 10 dakika demlenmesi için bekleyin ve günde iki defa bir çay fincanı ile bu bitkisel karışımı tüketin.

mide-kramplari-neden-olur
Nane: Öncelikle bir nane ince bir şekilde kıyılır. Daha sonra bir çay kaşığı miktarında kıyılmış bu naneyi, bir çay fincanı kaynar suya koyun. Öğle ve akşam olmak üzere bu bitkisel tavsiye kullanılmalıdır.
Isırgan Otu: Isırgan otu(ince kıyılmış), bir su bardağı miktarındaki kaynar suya koyun. Demlenmesi için, 5 – 10 dakika kadar bekleyin. Günde iki defa, öğle ve akşam olmak üzere bir çay fincanı ile için.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top