Midenin işlevini tam olarak yerine getirememesidir. Mukoza bezlerinde ki enzimlerin yeterli seviyede salgılayamaması mide tembelliğine neden olmaktadır. Mide tembelliği için aşağıdaki bitkisel reçeteleri uygulayabilirsiniz.
Çıban Otu: Bir miktar çıban otunu ince bir şekilde kıyın ve bir çay kaşığı alıp bir çay fincanı kaynar suya atın. 10 dakika demlenmesi için bekleyin ve bitkisel reçeteniz hazır. Günde iki defa tok karnına bir çay fincanı ile tüketin.
Andız Kökü: Bir avuç andız kökünü, bir litre ölçüsündeki suya koyun. 15 dakika kaynatın ve sonra da süzün. Günde iki kez bir çay fincanı ile bu karışımı tüketin.
Karanfil: Öncelikle karanfil ince bir şekilde kıyılır ve bir su bardağı miktarındaki kaynar suya konulur(bir çay kaşığı ölçüsünde). Öğle ve akşam yemeklerinden sonra bir su bardağı olarak tüketilir.
Şehtere: Bir çay kaşığı şehtere, bir litre suya atılmalı ve 10 dakika demlenmesi için bekletilmelidir. Demlendikten sonra süzme işlemi gerçekleşir ve günde iki defa tüketilir.

mide-tembelligi-belirtileri
Öküzdili: Bir litre suya öküzdili(bir avuç yeterli) konulur ve suya konmadan önce ince bir şekilde kıyılır. Günde iki defa içmeniz yeterlidir(su bardağı ile).
Hindiba: Az miktarda ki hindiba bitkisini, ince bir şekilde kıydıktan sonra, bir çay fincanı kaynar suya koyun. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra, bir çay fincanı ölçüsünde tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top