Moringa Tohumu Suyu Temizliyor

Araştırmacılar Antik Mısır’da suyu arındırmak için Moringa ağacı tohumlarının kullanıldığı tespit edilmişti fakat bu tohumun suyu nasıl arındırdığına dair herhangi bir bilgiye sahip değillerdi. Bilim adamları yapılan bir çok çalışmanın sonunda suyu temizlemek için kullanılan moringa ağacı tohumlarının suyu nasıl temizlediğini tespit etti. Bilim insanları Moringa tohumu çamurlu suyu arındırmasının yanı sıra, suda bulunan zararlı bakterileri öldürerek deney yaptıkları kabın dibine çöktürdüğünü gözlemledi.

Moringa tohumlarının bakterileri nasıl öldürdüğünü araştıran uzmanlar tohumun içeriğindeki proteinin bakterilerin hücre zarlarını parçalayarak bakterileri yok ettiğini tespit etti. Yapılan araştırmalar ve elde edilen sonuçlar insanları bu tohuma yönlendirdi. Fakat bu tohumun hasat zamanıyla ilgili bir bilgiye sahip değillerdi. Tohumların hangi evrede en yüksek proteini barındırdığını tespit etmek gerekiyordu . Bu sebeple tohumları hasat etmek için en uygun zamanı bulmak için de çalışmalar yapıldı ve proteinlerin en yoğun olduğu zamanın tohumların olgunluğa ulaştığı yağmur sezonu olduğunu buldu. Bilim insanları bu doğal yöntem sayesinde temiz su kaynağı bulmakta zorluk çekilen topraklarda su arıtmanın sağlanabileceğini düşünüyorlar.

Moringa ağacının yaprakları, kökleri, ve tohumları bir çok rahatsızlığa karşı kullanılmaktadır Moringa Ağacının Faydaları ve Kullanımı başlıklı makaleden faydalarını ve kullanımını öğrenebilirsiniz.

Share this post

PinIt

2 Replies to “Moringa Tohumu Suyu Temizliyor”

  1. doğa dedi ki:

    Mademki suyu temizliyor acaba vücudumuzdaki suyu da temizlermi. ilginç geldi bana bu tohum. biz de evde suyu böyle temizleyebilirmiyiz acaba.

  2. php yazılım dedi ki:

    Yine güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top