Tıpta ki ismi dispne olan nefes darlığı, genel olarak bir hastalığın habercisidir ve yorulduktan sonra, koştuktan sonra nefes darlığı çekilmesi normal olarak görülür. Bu eylemler dışında görülen nefes darlıkları için, bir doktora mutlaka başvurulmalıdır. Nefes darlığına neden olabilecek hastalıklar ise, zatürre, bronşit, anemi, zehirlenmeler, mide hastalıkları, astıdır. Nefes darlığı çeken kişiler, alkol ve sigaradan da uzak durmalıdırlar. Nefes darlığı için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise, aşağıdaki gibidir.
Su, Elma Kabuğu: Elma kabuğu kurutulmuş olmalıdır ve kurutulmuş 3 tutam elma kabuğu, 4 bardak suyun içine atılır. Daha sonra, 15 dakika kaynatılır ve kaynadıktan sonra süzülür. Günde 3 kez içilmesi tavsiye edilir(kahve fincanı ile tüketilir).
Kuru Okaliptüs Yaprağı: Sigarayı bırakmak üzere olan kişiler, piponun içine okaliptüs yaprağı doldurur ve o şekilde içer. Bu yöntem hem sigara içme ihtiyacınızı size unutturacaktır, hemde nefes darlığınıza iyi gelecektir. Günde 3 kez bu şekilde içmeniz tavsiye edilir.

indir-1
Kurutulmuş Nane, Su: 1 tatlı kaşığı kurutulmuş nane, 2 kaynamış su bardağının içine atılır ve demlenmesi için 5 dakika beklenir. Bu karışımdan her gün bir su bardağı içmeniz tavsiye edilir. Bu karışım, nefes darlığına iyi geldiği gibi, mide hastalıklarına da iyi gelir.
Gelincik: Nefes darlığına iyi gelen bitkilerden biri de gelinciktir. Kan tükürenler ve astımı olanlar içinde gelincik tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top