Bir böbrek hastalığı olan nefropatinin nedenleri; albümin kaybı, yanlış ilaç kullanımı, lupus eritematozdur. Nefropati için önerilen bitkisel reçeteler aşağıdaki gibidir.
Ayı Üzümü: Bir kahve fincanı miktarındaki ayı üzümü(ince kıyılmış), bir litre suya konulur. 12 saat beklenmeli ve bekledikten sonra 5 dakika kaynatılır. Daha sonra süzülür ve bu karışımdan bir yemek kaşığı günde 3 defa alınır. Size tavsiye edilen dozajı geçmemeniz ve doktorunuza danışmanız büyük önem arz eder.
Sarı ve Beyaz Ballıbaba, Sarı Yoğurt Otu, Altınbaşak Otu: Bir miktar sarı ve beyaz ballıbaba otu, altınbaşak otu ve sarı yoğurt otu(hepsi ince kıyılmış olmalı) karıştırılır ve bir su bardağı ölçüsündeki sıcak suya atılır(bir çay kaşığı). Günde 3 kez bir çay bardağı şeklinde tüketilir.
Kuş Otu: Bir çay kaşığı ölçüsündeki kuş otu, bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atılır. 10 dakika demlenmesi için beklenilir ve süzülür. Günde üç kez bir su bardağı ölçüsünde içilir.

diyabetik_nefropati_jbshdjkasdjksagfhdgf
Sinir Otu: Bir tatlı kaşığı sinir otu(ince kıyılmış), bir çay fincanı kaynar suya konulduktan sonra 10 dakika beklenir. Bekledikten sonra süzülür ve tüketilir. Günde 3 kez bu karışım içilmelidir.
Papatya Çiçeği: 4 tatlı kaşığı papatya çiçeğini, bir litre suya atılır ve 15 dakika kadar kaynatılır. Bir başka kapta da yarım kilo kereviz kaynatılır ve her iki karışımda süzülür. Günde üç kez yarım bardak her iki karışımdan da içilmesi tavsiye edilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top