Hasta kişinin hastalıktan kurtulup, sağlıklı haline geri dönme sürecine nekahat süreci denir ve tıp dilinde ki bu dönemin ismi, konvalesansdır. Bu dönemde hasta, iyi pişmiş yemekler yemelidir ve daha hızlı iyileşmesi için, aşağıdaki bitkisel reçeteleri uygulamalıdır.
Su, Kuşdili: 20 gram kuşdilini, 4 bardak suyun içine atın ve 15 dakika kaynattıktan sonra, ılıması için 5 dakika bekleyin. Daha sonra süzün ve günde 3 kez tüketin(1 kahve fincanı).
Kuşkonmaz, Su: 20 gram kuşkonmaz bitkisini, 4 bardak su miktarındaki suya atın. 10 dakika kaynatın ve daha sonra süzün. Günde 3 kez, 1 çorba kaşığı tüketin.
Melekotu, Su: 25 gram melekotunun yaprağını, 4 bardak kaynar suyun içine koyun ve 15 dakika bekledikten sonra,süzün. Bir kahve fincanı miktarında, günde 3 kez tüketin.
Bal, Ceviz: 2 ceviziçini toz haline getiresiye kadar ezin ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırarak tüketin.
Aslanpençesi, Su: Aslanpençesi yaprağı(4 tutam), 4 bardak suya atılır ve 10 – 15 dakika kaynatıldıktan sonra, süzme işlemi gerçekleştirilir. Günde 3 kez tüketin. Bir çorba kaşığı ile yenmelidir.

nekahet-7263
Ayıüzümü, Su: Ayıüzümünün yapraklarını, 4 bardak suyun içine atın ve 15 dakika kaynatın. Kaynama işleminden sonra, süzün ve günde 3 kez tüketin. 1 kahve fincanı ile tüketilir.
Frenküzümü, Su:Frenk üzümü( 1 çay bardağı), 4 bardak suyun içine koyulur ve 15 – 20 dakika kaynattıktan sonra, süzün. Günde 3 kez tüketilmesi gereklidir. 1 kahve fincanı ile tüketilmelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top