Sinirlerde ki şiddetli ağrılara nevralji denir. Başta ve yüzde daha çok görülse de, diğer kısımlarda da görülebilmektedir. Damarlarda ki sertlikler, soğuk algınlığı, zona ve şeker hastalığı bu hastalığın nedenlerindendir. Nevralji hastalığına iyi gelen bitkileri sizler için paylaşıyoruz.
Atkuyruğu: Bir çay kaşığı ölçüsünde atkuyruğu(ince kıyılmış), bir fincan kaynar suya konulur. Daha sonra 5 – 10 dakika beklenir ve süzülür. Günde iki defa, bir çay fincanı olarak tüketilir.
Papatya Çiçeği, Saf Zeytinyağı: Taze papatya çiçeği temin edilir ve az miktarda ki papatya çiçeği ince bir şekilde kıyılır. Daha sonra bir şişenin içine doldurulur(ağzına kadar). Şişeye saf zeytinyağı ilave edilir ve ağzı iyice kapatıldıktan sonra 15 gün beklenilir(sıcak bir yerde). Daha sonra süzülür ve ağrıyan bölgeye bu karışım ile masaj yapılır.
Tomurcuk Karabiber, Saf Zeytinyağı: Bir şişeye tomurcuk karabiber doldurulur ve ağzına kadar doldurulduktan sonra, saf zeytinyağı eklenir. Ağzını kapatın ve sıcak bir yerde 15 gün bekletilir. 15 gün geçtikten sonra, süzülür ve bu karışım ile ağrıyan yerlerinize masaj yapılır.

trigeminal-nevralji
Hardal Tohumu: 6 tatlı kaşığı hardal tohumu(havanda dövülmüş ve toz haline getirilmiş olmalı), bir litre suya konulur. Daha sonra kaynatılır ve su yarıya kadar indikten sonra lapa halinde ki karışım sıcak bir şekilde ağrılı bölgeye konulur. Maksimum 45 dakika ağrılı bölgede kalmalıdır ve bu süreyi geçmemelidir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top