Nevrasteninin nedenleri, mikrobik hastalıklar, stres, üzüntü, uzun süre ilaç kullanımıdır ve nevrasteni için, aşağıdaki bitkisel tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.
Kınakına, Kuru Üzüm, Su: 5 tatlı kaşığı kuru üzümü ve 5 gram kınayı, 4 bardak suya koyun. 10 – 15 dakika kaynattıktan sonra, süzün ve her öğünden 30 dakika önce tüketin(1 çorba kaşığı ile).
İnek Sütü, İncir, Kuru Üzüm: 3 adet kuru incir ve 1 kahve fincanı miktarındaki kuru üzüm, 2 su bardağı kaynamış sütün içine atılır ve sabahları aç karnına tüketilir.
Su, Ceviz Yaprağı: Bir avuç miktarındaki ceviz yapraklarını, 4 bardak soğuk suya koyun ve 10 dakika boyunca kaynatın. Daha sonra banyo suyuna karıştırın ve yıkanılır. Haftada 2 kez bu işlemi yapmanız tavsiye edilir.
Maydanoz, Su, Böğürtlen: Öncelikle 2 tutam maydanozu yıkayın ve 4 bardak suyun içine koyun. 15 dakika kaynattıktan sonra, süzün ve elde edilen suyun içine 5 çorba kaşığı miktarında böğürtlen ilave edin. Bu işlemden sonra, tekrardan kaynatın ve süzün.

nevrasteni
Melissa, Nane, Su: Melissa(1 tutam), 2 tatlı kaşığı kuru nane, 4 bardak suya konulur ve 10 dakika kaynatıldıktan sonra, süzün. Günde 3 kez, bir çay bardağı miktarında tüketilir.
Alkol, Kediotu: Kediotunu( 1 tutam), alkole( 1 su bardağı miktarındaki) koyunuz ve eriyesiye kadar bekleyin. Elde edilen karışımı, şişenin içine dökün. Günde 3 kez, bu karışımdan bir su bardağı miktarındaki suyun içine konulur.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top