Soğuk algınlığı sonucunda oluşan nezle, özellikle mevsim değişmelerinde daha sık görülür. Nezle olan kişi, bol bol su içmeli ve istirahat etmeli. İçtiğiniz suyun içine limon katarsanız daha etkili olur. Nezle için, uygulayabileceğiniz en iyi bitkisel reçeteleri sizler için araştırdık.
Ihlamur: Su kaynatılır ve 1 bardağa boşaltılır. Bu bardağın içine 2 gram ıhlamur konulur. Günde 3 bardak tüketilmesi gerekir. Ihlamuru toz halinde kullanmak istiyorsanız, 1 – 4 gram miktarında, günde 3 – 4 defa tüketmelisiniz.
Meyan Kökü: 10 gram meyan kökünü, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika bekledikten sonra, günde 2 bardak içilir.
Tarçın Tozu: Tarçın(1 çay kaşığı), kaynamış bir bardak suya atılır ve günde 2 kez tüketilir. Tarçın kabuğunu da çay gibi kaynatarak günde 2 bardak içebilir ve nezleye bir çözüm üretebilirsiniz.
Çörekotu Yağı: Çörekotu yağını burnunuza damlatmalısınız.
Üzerlik Tohumu: 2 tatlı kaşığı üzerlik tohumunu, 1 bardak suya koyun ve 10 dakika kaynattıktan sonra, süzün. Günde iki kez(sabah ve akşam) burnunuza çekin.

fft99_mf2185815
Koyun Otu: 2 tatlı kaşığı koyun otu, 1 bardak suyun içine atılır ve 15 – 20 dakika kaynattıktan sonra,süzülür. Sıcağı sıcağına burnunuza çekin.
Güneş Gülü: 1 çay kaşığı güneş gülü bitkisini, kaynar bir bardak suyun içine koyun. Soğuyasıya kadar bekleyin. Daha sonra süzün ve az miktarda için.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top