Bir dokuda oluşan sertliklerdir ve nedenleri bilinmemektedir. Tıp da ki ismi, sklerozdur. 20 – 40 yaşları arasında ki insanlar da daha sık görüldüğü tespit edilmiştir. Organ sertleşmesine iyi gelen bitkisel karışımlar aşağıda yer almaktadır.
Aslanpençesi: Bir miktar aslanpençesini ince bir şekilde kıydıktan sonra, bir çay kaşığı kadarını, bir çay fincanı kaynar suya koyun. 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonradan süzün. Günde 3 kez, bir çay fincanı olarak içiniz.
Kekik Otu, Saf Zeytinyağı: Az miktarda ki kekik otu, bir şişeye konulur ve üzerine saf zeytin yağı ilave edilir. Saf zeytinyağının ağzına kadar doldurulması gereklidir. Şişenin ağzını iyice kapattıktan sonra, 15 gün sıcak bir yere konulur. Süre geçtikten sonra, şişe çalkalanır ve süzülür. Daha sonra sertleşmiş organlara bu karışımlar ile masaj yapılır.
Çoban Çantası, Saf Alkol: Bir şişenin içine ince bir şekilde kıyılmış çoban çantası ilave edilir. Şişe daha sonra saf zeytinyağı ile doldurulur ve ağzı iyice kapatılır. 15 gün güneş gören bir yerde kapatıldıktan sonra, süzülür ve bir kahve fincanı suyun içine 5 damla bu karışımdan atılır. Günde iki kez bu kür kullanılmalıdır.
Ada Çayı: Adaçayı(ince kıyılmış ve bir çay fincanı), bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atılır. Daha sonra demlenmesi için 10 dakika bekletilir ve süzme işlemi gerçekleşir. Günde üç kez, bir su bardağı ile tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top