Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Bayanlar için saç ve saç rengi özel bir anlam ifade etmektedir. Farklı şekillerde karşımıza çıkan saç renkleri için genellikle kimyasal boyalar tercih ediliyor olsa da bazı bayanlar halen doğal olarak saç renklerini değiştirme merakı içindeler. Eskilerden günümüze kadar yansıyan farklı şekilde saç rengi açma ya da değiştirme usulü mümkün. Bugün de birçok kadın boya yerine bu harika yönetmeleri kullanıyor. Sizler de saçınızı birkaç ton açarak kullanmak isterseniz papatya ile organik bir sonuç elde edebilirsiniz.

Oldukça kolay bir uygulama ile farklı bir renk ya da bölgesel açıklıklar elde etmeniz mümkündür. Bu işlem için neler yapmanız gerektiğine hemen bir göz atalım.

Saç Rengini Açmak İçin Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?
Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Mayıs ayında çıkan papatyalar bu konuda çok daha etkili ve şifalı olarak bilinir. Saç boyası gibi saça zarar vermeyen bu doğal bitki hızlı şekilde hazırlanarak harika sonuçları sağlayacaktır.

Kendi topladığınız papatyaları güneşte kurutabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yok ise sizler de aktarlardan ya da doğal marketlerden kurutulmuş papatya çiçeklerini temin edebilirsiniz.

1 litre kadar suyun içine bir avuç kuru papatya çiçekleri koyun. Bu karışımı 10 dakika kadar kaynatın. Sonrasında bir süzgeç ya da tülbent yardımı ile suyu süzerek papatyaların kalıntılarından ayırın. Su ılındıktan sonra temiz ve kuru saçınıza uygulamaya başlayın.

Papatya ile saç rengi açarken tamamen özgürsünüz. Bunun için komple bir uygulama yaparak saçınızı tamamen 2-3 ton açabilirsiniz. Ayrıca ombre saç elde etmek için sadece uç kısımlara belirli bir mesafeden itibaren bu uygulamayı saç uçlarına yapabilirsiniz. Eğer balyaj tarzı bir görüntü elde etmek isterseniz o zaman saçınıza uygularken tutam şeklinde uygulayın. Bu şekilde aralıklı ve mesafeli bir ışıltıyı saçlarınızda elde etmiş olursunuz. Papatya suyu saçınızda bu uygulamalardan sonra 30 dakika ya da 1 saat kalabilir. Özellikle güneş gören bir yerde iseniz bir parça durmanızda fayda var. Bu şekilde renk daha hızlı açılacaktır. Hafta da 2-3 kez istediğiniz tonu elde edene kadar bu uygulamayı yapabilir, harika bir renk tonuna doğal bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top