Parkinson hastalığı, insan beyninin hareketlerinden sorumlu hücrelerin hasar görmesi sonucunda oluşur. Parkinson hastalığının ciddi sonuçlara yoktur ve Parkinson hastalığı için tavsiye edilen bitkisel tavsiyeler aşağıdaki gibidir.

Tere – Su Teresi: Tere yaprakları sıkılarak suyu çıkarılır ve bu karışım günde 1 bardak tüketilir. Tere tohumunu toz halinde kullanmak isteyenler, günde 3 kez bal ile tatlandırıp, süt ile birlikte tüketilir. 1 çay bardağı ile tüketilmelidir.

Ekşi Yonca: Öncelikle taze ekşi yonca temin edilir ve bu yoncanın sıkılarak suyu çıkarılır. Bu elde edilen su, civan perçemi çayının içine katılarak tüketilir.

Tatula Yaprağı: Tatula yaprağı ezilerek toz haline getirilir ve 0.25 – 1 gram miktarında kullanılmalıdır. Bu bitkisel yöntem, doktor tavsiyesinde kullanılmalıdır.

Köpek Üzümü: 2 – 3 gram köpek üzümü bitkisi, kaynar bir bardak suya konulur ve 10 – 15 dakika bekletilir. Günde 3 fincan içilmesi tavsiye edilir. Köpek üzümünün suyunu çıkarak da tüketebilirsiniz. Bu su, 30 gram içilir.

Kan Otu Yaprağı: Kan otu yaprağını toz haline getirdikten sonra, 0.4 – 1 gram miktarında tüketilir.

parkinson
Güzel Avrat Otu Yaprağı: Güzel avrat otunun yapraklarını ezin ve toz haline getirdikten sonra, günde 0.10 – 0.15 gram miktarında tüketilir. Dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki, bu da bu bitkinin zehirli bir bitki olduğudur. Doktor tavsiyesi haricinde kesinlikle kullanılması önerilmez. Bu bitkiden 1 gram aldığınızda, ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalırsınız.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top