Orta yaşlardaki ve daha büyük yaşlarda ki erkeklerde görülen prostat bezi büyümesinin nedenleri tam olarak bilinmemektedir. İdrar yaparken zorluk çekme, idrarın çok az gelmesi ve idrarın ince akması bu rahatsızlığın belirtilerindendir. Prostat bezi büyümesi için, tavsiye edilen bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdaki gibidir.
Küçük Çiçekli Yakı Otu: Öncelikle orman yakı bu bitkisel karışım için uygun değildir. Bir çay kaşığı küçük çiçekli yakı otu, bir su bardağı miktarında ki kaynar suya konulur. 10 dakika demlenmesi için bekledikten sonra, süzme işlemi gerçekleştirilir. Sabah aç karnına iki kez, geceleri yatmadan önce de bir kez, bir çay fincanı olarak tüketilir. İyileşme dönemine kadar içilmesi tavsiye edilir.
Mazı Yaprağı: Bir avuç mazı yaprağı(ince kıyılmış), bir litre miktarındaki suya konulduktan sonra 10 – 15 dakika kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülür ve günde iki defa tüketilir. Sabahları aç karnına ve geceleri yatmadan hemen önce, yarım çay bardağı olarak içiniz. İyileşesiye kadar bu tedavi yöntemi uygulanır.

enlargedprostate
Fındık Yaprağı: Bir çay kaşığı fındık yaprağı(ince kıyılmış), bir su bardağı miktarındaki kaynar suya atın. Kaynattıktan sonra, demlenmesi için bekleyin ve demlendikten sonra süzün. Günde iki kez(sabah iki kez, aç karnına ve gece yatmadan önce) bir su bardağı ile içilmelidir. İyileştikten sonra, bu karışımı içmeyi bırakabilirsiniz.
At Kestanesi: At kestanesini parçalara bölün ve bir avuç kadarını bir litre suya koyun. 15 dakika kaynatın ve süzdükten sonra, günde 3 kez bir su bardağı miktarında tüketin.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top