Prostat büyümesi daha çok yaşlı erkeklerin başına gelen bir rahatsızlıktır. Prostat büyümesinin belirtileri ise, gece tuvalete kalkmak, idrarda kan görülmesi ve idrarın yavaş şekilde yapılmasıdır. Prostat büyümesi problemi için, tavsiye edilen bitkisel çözümler aşağıdadır.

Mürver Çiçeği, Huş Ağacı Yaprağı, Maydanoz Kökü, Isırgan Otu, Su: 2 tutam mürver çiçeği, 2 tutam ısırgan otu, 2 maydanozun kökü ve 2 tutam huş ağacı yaprağı, 6 bardak suyun içine konulur. 15 – 20 dakika kaynatıldıktan sonra, süzme işlemi gerçekleşir. Günde 3 kez tüketilir(çay bardağı ile).

Kiraz Sapı, Su, Arpa: 4 tatlı kaşığı arpa, 1 tutam kiraz sapı, 4 bardak suya konulur. 10 – 15 dakika kaynatılır ve süzülür. Günde 3 defa tüketilir. Kahve fincanı ile tüketilir.

Ayrık Üzümü Yaprağı, Su: 50 gram ayrık üzümü yaprağı, 4 bardak suyun içine konulur ve 20 – 25 dakika kaynatılır. Daha sonra süzme işlemi gerçekleşir ve günde 2 kez, kahve fincanı ile tüketilir.

enlargedprostate
Haznebel, Kereviz, Su: İki adet orta boy kerevizi, 4 bardak suyun içine koyun. 15- 20 dakika arası kaynatın ve daha sonra süzün. Ayrı bir kabın içine de, haznebel yaprağı(3 tutam) ve 4 bardak su eklenir. 15 – 20 dakika kaynatılır ve daha sonra süzülür. Elde edilen bu iki karışımı ayrı ayrı bir çay bardağı ile günde 1 kez tüketin. 30 gün boyunca bu bitkisel tedavi uygulanır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top