Quercetin Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Birçok sağlık sorununa iyi gelen quercetin, kanseri önleyici özelliği ile tanınmaktadır. Bir bitki pigmenti olan bu ürünün nimetlerinden yararlanmak için, bu ürünle birlikte turunçgiller, yapraklı sebzeler ve üzüm tüketmelisiniz. Diyet listesi uygulayanlar doktorlarına danışarak bu ürünü takviye ettirebilirler. Zira en önemli özelliklerinden biri de zayıflatma özelliğidir.

Quercetin Faydaları Nelerdir?

Antioksidan özelliği olduğundan dolayı, uzmanlar tarafından hala incelenen quercetin, kan basıncını dengelemektedir. Ayrıca, kalp hastalığını tetikleyen LDL kolesterolünün verdiği hasarı da önlemektedir. Anti-inflamatuar özelliği sayesinde öksürük ve astım hastalıklarına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Alerjik reaksiyonlar üzerine test edilen quercetin, kansere çözüm için yapılan araştırmalar da kullanıldığı da bilinmektedir. Meme, yumurtalık ve kolon kanserini önleyici özelliği olan pigment, nörolojik hastalıklara da iyi gelmektedir. İnsanlara canlılık ve güç veren pigment, bu özelliği sayesinde sporcular tarafından tercih edilmektedir. Yalnız, bu durum uzmanlar tarafından doğal olmadığı için pek de tavsiye edilmemektedir.

Kurkuma_pulver

Quercetin Yan Etkileri Nelerdir?

Antioksidan özelliğinden dolayı,  kullananların bazıları şikâyette bulunmuştur. Nefes alma sorunu, mide de bulantı, kusma hali ve vücutta terleme bu ürünün yan etkilerindendir. Ayrıca bu ürünün baş ağrısına neden olduğu da bilinmektedir. Quercetin, tok karnına alınmalıdır. Aksi takdir de asit reflüsü sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu yan etkileri yaşamamak için, pigmenti minimum düzeyde almalı ve tamamen doğal yollardan kullanmalısınız.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top