Rahim egzamasına, rahimden gelen akıntılar neden olur. Rahim çevresinde kızarmalara sebep olan rahim egzaması, rahim çevresinde şişliklere de neden olur. Rahim egzaması için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise, aşağıdaki gibidir.

Nar Kabuğu, Su, Nane, Yeşil Mercimek: Nar kabuğu, 2 tatlı kaşığı yeşil mercimek, 2 tutam kuru nane bir kaba konulduktan sonra, dövülür. Toz haline geldikten sonra, üzerine su dökülerek hamur hale gelmesi sağlanır. Daha sonra yoğurulur ve küçük fitiller yapılır. Bu fitillerde rahimin üzerine konulur.

Bal, Su: 2 tatlı kaşığı bal, 1 su bardağına eklenir ve karıştırıldıktan sonra, bir kerede tüketilir.

Bal, Yumurta, Kekik: 6 çay kaşığı kekiği iyice dövün ve üzerine 2 çay kaşığı bal ve bir çiğ yumurta eklenir. Karıştırılır ve daha sonra tüketilir.

Margarit, Su: 3 tutam margariti, 4 bardak suyu koyun ve 10 – 15 dakika kaynamasını bekleyin. Daha sonra süzün ve günde 3 kez bir kahve fincanı tüketin.

rahim-cikmasi-2515
Zeytinyağı, Süt, Su: 4 çay kaşığı zeytinyağı, 4 çay kaşığı çiğ süt ve 4 çay kaşığı su karıştırılarak, iyice çalkalanır ve vajinanın etrafına sürülür. Bu bitkisel tedaviyi günlük yapmalısınız.

Defne Yaprağı, Su: 1 avuç miktarındaki defne yaprağı, 4 bardak suya ilave edilir ve 8 – 13 dakika arası kaynatılır. Süzme işlemi yapıldıktan sonra, elde edilen bu su ile, vajina yıkanır.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top