Vücudun belli bölgelerinin tutulmasına romatizma denir ve romatizma iltihabı ise, normal romatizmaya göre biraz daha fazla ağrılı geçer. Bu sağlık probleminin nedeni ise, bağışık sistemindeki bozukluklardır. Romatizma iltihabının tedavisi için, tavsiye edilen bitkisel reçeteler ise, aşağıdaki gibidir.

Mührü Süleyman Kökü: 2 – 7 gram miktarındaki Mührü Süleyman kökünü, kaynar bir bardak suya koyun ve 10 – 15 dakika kadar bekleyin. Günde 3 kez bir bardak tüketin.
Mührü Süleyman kökünü toz haline getirerek de günde birkaç kez 2 – 7 gram tüketebilirsiniz.

Yavşan Otu: 2 çay kaşığı yavşan otu bitkisini, 1 bardak kaynar suya attıktan sonra 10 – 15 dakika beklenir. Günde 4 bardak içilir.

Koyun Otu: 2 tatlı kaşığı koyun otu, kaynar bir bardak suyun içine atılır. 10 – 15 dakika bekletilir ve içilir. Günde 2 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Hardal: 2 çay kaşığı hardalı ezerek toz haline getirin ve 2 çay kaşığı tuz ile karıştırın. Zeytinyağı ile bu karışım merhem haline getirilir. 1 gün bekletilir ve gece yatmadan önce ağrılı bölgeye konulur ve ovulur. Sabah kalkıldığı zamanda ılık bir su ile duş alınır.


Diş Budak Yaprağı: 35 gram diş budak yaprağını, 1 kilo suya koyun ve 20 – 25 dakika bekleyin. Gün içinde yudum yudum içilir.

Kırlangıç Otu: 2 – 7 gram miktarındaki kırlangıç otu bitkisi, kaynar bir bardak suya konulduktan sonra, 10 – 15 dakika bekletilir. Yemeklerden önce 1 bardak tüketilir.

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top