Ruh Durumuna Göre Beslenme

Yediğimiz besinler ruh halimizi etkiler bu sebeple olumsuz ruh durumunuzu değiştirmek isterseniz hangi ruh durumunda hangi besini tüketmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor 

Bezginlik: Bu duruma karşı sebze grubu yiyecekler tercih edilmeli. Yediğiniz sebzelerin çiğ olmasına dikkat edin. Yavaş yemeye özen gösterin.

Yorgunluk: Bezelye ve havuç, yorgunluğa karşı birebir. Taze sıkılmış meyve suları ve evde yapılan meyveli yoğurt tercih edebilirsiniz

Çekingenlik: Kuru baklagiller ve fosfor açısından zengin besinler önerilir. Bulgur, mercimek ve balık türü yiyecekler de yenmeli.

Agresiflik: Yağlı tohumlar, özellikle fındık, ceviz ve fıstık yenmesi gerekir.

Keyifsizlik: Kendinizi ödüllendirin; pizza, döner, hamur, ne istiyorsanız onu yiyin.

Endişe: Vücutta aşırı sıvı kaybı olacağından hafif çorba, komposto, meyve suyu içilmesi gerekiyor

Hayal kırıklığı: Enginar ile kereviz bu duruma karşı oldukça etkili. Sebzeler hayal kırıklığını hafifletici etki içeriyor.

Yalnızlık: Domates, biber, patlıcan, patates yalnızlık duygusunu hafifletiyor.

Aşırı öfke: Ekmek, makarna, sebze ve meyve yemelisiniz. uzak durmanız gereken besinler  Kırmızı et ve kafeinli içecekler  çünkü bu besinler öfkeyi tetikleyebilir. tabi kişiye göre de değişebilir. ben dahil çevremdeki bir çok insan kahve içince daha sakin bir ruh haline geçiş yapıyoruz 🙂

Depresyon: Çok fazla olmamak kaydıyla çikolata yenmesi gerekir. Şekerli, sütlü tatlılar da yenebilir. Vücudun mutlaka şekerli besin alması gerekir.

Özgüven eksikliği: C vitaminli yiyecekler önerilir. Yeşilbiber, maydanoz, haşlanmış patates ve kuşburnu insana güven verir”.

 

Share this post

PinIt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top